League
2A Schools
2A Schools
Fife
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Fall Cheer   Unified Basketball   Winter Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Girls Soccer
SPSL 2A - West
 LeagueOverall
 WLTWLT
Fife101102
Clover Park110110
Steilacoom010040
River Ridge020030
Foss020030


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Sep 16
3:30 PM
Sammamish
Highline *


VR
5:30 PM
Northwest
Tyee *


Hiln Mem
5:30 PM
Cascade Chr
Eatonville *


EHSSoc
7:30 PM
Foster
Evergreen *


Hiln Mem
Tuesday, Sep 17
3:30 PM
Renton
Tyee *


VR
6:00 PM
Orting
Vashon Island *


VIHS
7:00 PM
White River
Eatonville *


EHSSoc
7:00 PM
Washington
Franklin Pierce *


FPStdm
7:00 PM
Fife
Foss *


GNF@MTHS
7:00 PM
Clover Park
Steilacoom *


SteilaHS
7:00 PM
Highline
Lindbergh *


RentMem
7:00 PM
River Ridge
Black Hills *


BHHS
Thursday, Sep 19
3:30 PM
Foster
Renton *


RentMem
4:00 PM
Clover Park
Cascade Chr *


CCHS
5:30 PM
Evergreen
Highline *


Hiln Mem
7:00 PM
Franklin Pierce
Eatonville *


EHSSoc
7:00 PM
White River
Orting *


OrtStad
7:00 PM
Foss
River Ridge *


SSound
7:00 PM
Steilacoom
Fife *


FHS
7:00 PM
Washington
Black Hills *


BHHS
7:30 PM
Lindbergh
Tyee *


Hiln Mem
Saturday, Sep 21
9:15 AM
Lincoln (Seattle)
Lindbergh *


LHS
1:00 PM
Eastlake
White River *


1:45 PM
Fife
North Kitsap *


NKHS
coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Soccer Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Fife Opponent  
Sat, Sep 7 Sumner Jamboree
Mon, Sep 9 Fife 1 Thomas Jefferson 1
* Tue, Sep 10 Fife 0 Orting 0
* Thu, Sep 12 Fife 1 River Ridge 0

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Tue, Sep 17 Foss
7:00 PM Away GNF@MTHS
* Thu, Sep 19 Steilacoom
7:00 PM Home FHS
Sat, Sep 21 North Kitsap
1:45 PM Away NKHS
Tue, Sep 24 Seattle Academy
7:00 PM Home FHS
* Thu, Sep 26 Clover Park
7:00 PM Away HLang
* Tue, Oct 1 White River
7:00 PM Away WhtRvrHS
* Thu, Oct 3 Foster
7:00 PM Home FHS
* Tue, Oct 8 Highline
7:00 PM Home FHS
* Thu, Oct 10 River Ridge
5:00 PM Away SSound
* Tue, Oct 15 Foss
7:00 PM Home FHS
* Thu, Oct 17 Steilacoom
7:00 PM Away SteilaHS
* Tue, Oct 22 Eatonville
7:00 PM Away EHSSoc
* Wed, Oct 23 Clover Park
7:00 PM Home FHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Opponent Place / Result  
Nov 11 - Nov 232A State at Shoreline Stadium
 

Copyright 2007-2016 OlympicLeague.com
Advertising Privacy Policy