League
1A
2A
Klahowya
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Johnsonlink silver
Boys Wrestling
Nisqually -
   Conf.  Overall
 WLWL
Vashon Island2030
Klahowya1020
Port Townsend0101
Cascade Chr0101
Bellevue Chr0101


Olympic - 1A
   Conf.  Overall
 WLWL
Klahowya1020
Port Townsend0101


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Dec 10
Final
Scored By: Steve.Grimm
51Klahowya
24Port Townsend *


Tuesday, Dec 11
** RESCHEDULED / Mon, Jan 22 **
North Kitsap
Forks *


Thursday, Dec 13
Final
Scored By: Casey.Nelson
48Port Angeles
15Kingston *


Final
Scored By: Troy.Reynolds
33Bremerton
47Olympic *


Friday, Dec 14
 
Hazen
Bremerton *


KitPav
 
Wilson
W F West
Union
Timberline
T Jefferson
Shelton
River Ridge
Port Townsend
Port Angeles
Olympic
Kingston
Hanford
Eastmont
Bainbridge
Central Kitsap *


KitPav
Saturday, Dec 15
 
Hammer Head Invitational
Sedro-Woolley
Kingston
Burlington-Ed
Bremerton *


BHS
 
Wilson
W F West
Union
Timberline
T Jefferson
Shelton
River Ridge
Port Townsend
Olympic
Hanford
Eastmont
Bainbridge
Central Kitsap *


KitPav
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Klahowya Opponent  
Fri, Nov 30 Kick-off Jamboree
Klahowya 16 Aberdeen (Host) 39
Elma 0
Hoquiam 0
Rochester 0
Shorecrest 0
Sat, Dec 1 Kick-off Classic
Klahowya 105 Aberdeen (Host) 0
Black Hills 147
Elma 159
Hoquiam 87
Montesano 117
North Mason 131
Rochester 139
Shorecrest 116
Tue, Dec 4 Klahowya 41 Central Kitsap 36
Sat, Dec 8 Othello Invite
Klahowya 0 Othello (Host) 0
Clarkston 0
Chewelah 0
Kiona Benton 0
Kennewick 0
Moses Lake 0
Naches Valley 0
Royal 0
Richland 0
Reardan 0
Southridge 0
Selah 0
Stanwood 0
Wapato 0
* Mon, Dec 10 Klahowya 51 Port Townsend 24

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Fri, Dec 21 Hawkins Memorial JV & Girls Round Robin Tourna
North Mason (Host)
Bainbridge
Bremerton
Central Kitsap
Eatonville
Elma
Emerald Ridge
Forks
Gig Harbor
Klahowya
Kingston
Life Christian Acad.
Lincoln
North Beach
North Kitsap
Olympic
Orting
Port Angeles
Port Townsend
River Ridge
Sequim
South Kitsap
Tumwater
Timberline
10:00 AM Away NMHS
Sat, Dec 22 North Mason Classic Varsity Tournament
North Mason (Host)
Aberdeen
Bremerton
Central Kitsap
Eatonville
Elma
Gig Harbor
Kingston
Klahowya
La Center
Lindbergh
North Kitsap
Port Angeles
Port Townsend
Sequim
Stadium
Timberline
Tumwater
10:00 AM Away NMHS
* Thu, Jan 10 Cascade Christian
6:15 PM Away CCHS
* Thu, Jan 10 Bellevue Christian
6:15 PM Home Cascade Ch
Sat, Jan 12 Sgt Norton Memorial Tourney
Rainier (Host)
Adna
Bellevue Christian
Castle Rock
Forks
Kiona Benton
Kalama
Klahowya
Lake Roosevelt
Mount Baker
Mabton
Montesano
Nooksack Valley
Ocosta
Pateros
Tenino
Vashon Island
Away
Tue, Jan 15 Elma
5:00 PM Away EHS
* Thu, Jan 24 Vashon Island
6:15 PM Home KSS
Sat, Jan 26 KL Memorial Tournament
10:00 AM Home KSS
        weigh-in at 8:00am

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 OlympicLeague.com
Advertising Privacy Policy