League
1A
2A
North Kitsap
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Gymnastics   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Port Townsend2020
Klahowya2020
Port Angeles2020
Sequim1111
North Kitsap1111
Kingston1111
Olympic0202
North Mason0202
Bremerton0202


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 25
5:00 PM
Port Angeles
North Kitsap
Sequim *


RobinH
5:00 PM
Klahowya
Kingston
Olympic *


FairGrnd
5:00 PM
North Mason
Bremerton
Port Townsend *


PTGC
Saturday, Sep 28
9:00 AM
Woodinville
W Valley (Spk)
Squalicum
Sammamish
Port Angeles
Mt. Spokane
Monroe
Kingston
Kamiakin
Hazen
Eastmont
Cashmere
Bainbridge
Bellevue *


Sammamish
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date North Kitsap Opponent  
* Tue, Sep 17 North Kitsap 41 Klahowya 22
* Tue, Sep 17 North Kitsap 41 North Mason 69
Sat, Sep 21 42nd Salt Creek Invitational
North Kitsap 127 Port Angeles (Host) 109
Bremerton NS
Forks NS
Granite Falls 288
Interlake 36
Klahowya 105
Kingston 246
Nathan Hale 106
North Mason 224
Olympic 364
Sequim 259
Shelton 98

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Wed, Sep 25 PAHS vs NKHS @ Sequim
Sequim (Host)
North Kitsap
Port Angeles
5:00 PM Away RobinH
Wed, Oct 2 BHS vs OHS @ North Kitsap
North Kitsap (Host)
Bremerton
Olympic
5:00 PM Home Battlept
Wed, Oct 9 PTHS vs NKHS @ Kingston
Kingston (Host)
North Kitsap
Port Townsend
5:00 PM Away KHS
        At Whitehorse Golf Course
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Cleveland
Cashmere
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Ellensburg
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Klahowya
Kingston
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lake Washington
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Sequim
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
9:00 AM Away LWHS
Thu, Oct 24 OL XC Championships
Port Townsend (Host)
Bremerton
Kingston
Klahowya
North Kitsap
North Mason
Olympic
Port Angeles
Sequim
5:00 PM Away PTGC

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 2, 12:00 AM2A WCD III XC Championships at Chambers Bay
 Nov 9, 12:00 AMWIAA State XC Championships at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 OlympicLeague.com
Advertising Privacy Policy