Evergreen 2A Boys Swim Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Thursday, December 5, 2019
  Visitor Home Time  
Capital   100
Mark Morris   68 MM 5:00 PM
Monday, December 9, 2019
  Visitor Home Time  
Capital   126
Aberdeen   39 GHYMCA 4:00 PM
Tuesday, December 10, 2019
  Visitor Home Time  
* River Ridge   40
Lindbergh   140 LHS 3:00 PM
Thursday, December 12, 2019
  Visitor Home Time  
* Peninsula   93
Capital   90 TESC 3:30 PM
* Renton   61
River Ridge   97 RRHS 4:00 PM Photographer: TIm Rogers
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
Pentathalon 10:00 AM
Aberdeen
Battle Ground
Camas
Capital
Columbia River
Evergreen
Fort Vancouver
Hudson\'s Bay
Heritage
Hockinson
Kelso
La Center
Mountain View
Prairie
R A Long
Skyview
Union
Mark Morris MM
Tuesday, December 17, 2019
  Visitor Home Time  
Capital   81
Silas   95 WHS 3:30 PM
Aberdeen   50
River Ridge   113 RRHS 4:00 PM
Thursday, December 19, 2019
  Visitor Home Time  
* Capital   64
North Thurston   106 NTHS 3:30 PM
* River Ridge   136
Clover Park   4 ClovPkHS 3:30 PM
* River Ridge   100
Franklin Pierce   40 ClovPkHS 3:30 PM
* River Ridge
Washington ClovPkHS 3:30 PM
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
Alumni Swim Meet 10:00 AM
Aberdeen GHYMCA
Tuesday, January 7, 2020
  Visitor Home Time  
Olympia   104
Capital   66 TESC 3:30 PM
Wednesday, January 8, 2020
  Visitor Home Time  
Shelton   121
Aberdeen   36 GHYMCA 4:00 PM
Thursday, January 9, 2020
  Visitor Home Time  
* Capital   98
Shelton   72 SHS 3:30 PM
Saturday, January 11, 2020
  Visitor Home Time  
Aberdeen   68
Hockinson   93 1:00 PM
Thursday, January 16, 2020
  Visitor Home Time  
* Central Kitsap   77
Capital   93 TESC 3:30 PM
* Fife   91
River Ridge   85 RRHS 4:00 PM
Saturday, January 18, 2020
  Visitor Home Time  
South Sound Relays 1:00 PM
Aberdeen   283
Emerald Ridge   368
Lakes   369
Puyallup   900
Rogers (Puyallup)   595
River Ridge   425
Steilacoom   838
Timberline   554
Olympia   881 RgrsPool
Tuesday, January 21, 2020
  Visitor Home Time  
* Capital   62
Gig Harbor   113 GHHS 3:30 PM
* River Ridge   110
Tyee   6 EV Pool 3:30 PM
* River Ridge   110
Evergreen   6 EV Pool 3:30 PM
* Highline   26
River Ridge   110 River Ridg 4:00 PM
       location change on 11/25 to River Ridge High School
Wednesday, January 22, 2020
  Visitor Home Time  
Mark Morris   108
Aberdeen   57 GHYMCA 4:00 PM
Thursday, January 23, 2020
  Visitor Home Time  
* Timberline   85
Capital   97 TESC 3:30 PM
* Foss   39
River Ridge   120 RRHS 4:00 PM
Monday, January 27, 2020
  Visitor Home Time  
River Ridge   109
Aberdeen   58 GHYMCA 4:00 PM
Thursday, January 30, 2020
  Visitor Home Time  
* Steilacoom   126
River Ridge   57 RRHS 4:00 PM
Saturday, February 1, 2020
  Visitor Home Time  
* SSC Swim Championships 10:00 AM
Capital
Central Kitsap
Gig Harbor
North Thurston
Peninsula
Shelton
Timberline
Yelm
Mt. Tahoma MTHS
Tuesday, February 4, 2020
  Visitor Home Time  
Aberdeen   33
Timberline   137 THS 3:30 PM
Friday, February 7, 2020
  Visitor Home Time  
* SPSL 2A Dive Meet 5:30 PM
Clover Park
Evergreen
Foss
Fife
Franklin Pierce
Highline
Renton
River Ridge
Steilacoom
Tyee
Washington
White River
Lindbergh LHS
Saturday, February 8, 2020
  Visitor Home Time  
* SPSL 2A League Swim Meet 11:00 AM
Clover Park   23
Evergreen   0
Fife   211
Foss   29
Franklin Pierce   9
Highline   22
Renton   85
River Ridge   92
Steilacoom   406
Tyee   18
Washington   64
Lindbergh   420 Hazen
Friday, February 14, 2020
  Visitor Home Time  
WCD 3 Swim Meet Prelims 5:00 PM
Bremerton
Clover Park
Evergreen
Fife
Foss
Franklin Pierce
Highline
Kingston
Klahowya
North Kitsap
Olympic
Renton
River Ridge
Steilacoom
Sequim MS
Tyee
Washington
White River
Lindbergh Hazen
Saturday, February 15, 2020
  Visitor Home Time  
WCD 3 Swim Meet Finals 4:00 PM
Bremerton
Clover Park
Evergreen
Fife
Foss
Franklin Pierce
Highline
Kingston
Klahowya
North Kitsap
Olympic
Renton
River Ridge
Steilacoom
Sequim
Tyee
Washington
White River
Lindbergh Hazen